31 Ekim 2016 Pazartesi

Böğürtlenler ve Serçeler

     Hareket etmek, akışın içinde var olmaya pek bir alışığız. Kalabalık bir kaldırımda yürürken, bir anda duraklayıp insanlara bakar gibi baktım kendime ve diğerlerine. Bu şekilde yaşamanın bir anlamı falan yok. Karamsar değil gerçekçi yaklaşalım. İstemediğimiz saatlerde uykuya dalıp, istemediğimiz saatlerde uyanıyoruz. Hatırlayın, ilkokulda daha hava aydınlanmadan okula gittiğimiz olurdu. Uyandığımız güne enerji lazım, iştahsız midelerimize sağlıksız gıdaları atıveriyoruz. Yollarda kirli havayı soluyoruz. İstemediğimiz işleri, istemediğimiz ödevleri yapıyoruz. Burada güvende miyim? Ne kadar param kaldı? Eve gidince yapmam gerekenleri planladım mı?

     "Sorumluluksuz, rahat bir hayat olsun!" diyemem. Daha öncekileri yazdıklarımı okuyanlar da bilir, çalışmaya ve hayata bakış açım bu şekilde değil. Demek istediğim; nefes alamazsak ölüyoruz ya, nefes alınca gerçekten yaşıyor muyuz? Biricik olan hayatlarımız elimizden kaydı gitti, korktuk sahiplenmeye, tutamadık. Geçiyor işte bir şekilde, öyle değil mi?

--------------------------------------------------------------------------------------------------

     Fark ettin mi? Kimseye ulaşamıyoruz. Anlatmak iyi geliyor, bilmeyince anlaşılmadığını. Kimse seni dinlemiyor, kelimeler düşünceyi bulanıklaştırıp çıkarken ağzından, birden çarpıyor kulakların önyargılar ve tahammülsüzlük duvarlarına. En çok sempati topladığım anlar doğruları anlatmak için ter döktüğüm anlar değil de birilerinin boş yada dolu anlattığı herhangi bir an olmalı.Anlattığım hiçbir şeyden emin değildim, yormuştu yani. Israrla dinliyorum epeydir, birileri kendime sorduklarımın cevabını biliyordur belki.

     Unutmadan eklemek istiyorum, küçücük bir şey. Kendinizden ümidi kesmeyin. Kendinize güvenmezseniz, size güvenecek biri de olmaz. En fazla çalışkan birer başarısız oluruz.

Blogun linkindeki değişimin nedeni teknik ufak bir problem. Aynı sorun burada da olmaz sanırım. Hoşça kalın.

Bu seferlik sadece bir parça:
Low - Lullaby https://www.youtube.com/watch?v=XaSVkb_XLt4

Hiç yorum yok: